Modelowanie warg sromowych

Modelowanie warg sromowych większych jest to zabieg służący zarówno estetyce okolic intymnych, jak również działaniu ochronnemu na narządy głębiej położone, ograniczający zakażenia, podrażnienia, otarcia.

Charakterystyka zabiegu

Modelowanie (wypełnianie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodującego ich powiększenie (uwypuklenie). Kwas hialuronowy dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyczyniając się do „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii.

Działa zarówno w przypadku zmian anatomicznych, jak i problemów związanych z utratą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych oraz zmian zachodzących z wiekiem czy w wyniku przebytych chorób.

Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli w wargi sromowe większe i rozprowadzeniu go po powierzchni objętej zabiegiem. Ilość preparatu uzależniona jest od oczekiwanego efektu. Zazwyczaj stosowane jest 1m na każdą stronę.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Zabieg przeznaczony jest głównie dla Pań chcących zmiany wyglądu okolic intymnych i popraw takich jak: hipotrofia, atrofia, wiotkość skóry warg sromowych większych oraz wzgórka łonowego (zbyt małe wargi sromowe większe to brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego, co powoduje częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicy sromu lub okolic intymnych), rozluźnienie i przebudowa blizn po nacięciu krocza podczas porodu, wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych, utrata objętości tkanki okolic intymnych, np. po znacznym spadku wagi ciała lub przy zaniku tkanki, związanym z procesem starzenia się. Przeciwwskazanie do wykonania zabiegu stanowią stany zapalne okolicy zabiegowej, infekcje w okolicy podania preparatu oraz ciąża.

Efekty po zabiegu

Po wykonanym zabiegu pacjentka nie posiada ograniczeń i specjalnych zaleceń. Efekty zwiększenia objętości warg sromowych większych, zmiany ich kształtu oraz napięcia skóry leczonej okolicy widoczne są już po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu! Efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat, o kontynuacji terapii decyduje lekarz.