Plastyka narządów płciowych męskich

Alternatywą dla operacji chirurgicznej jest powiększanie penisa kwasem hialuronowym – ambulatoryjny zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, pozwala wydłużyć prącie średnio o 1-3 cm oraz pogrubić o 2-5 cm. Zabieg wykonywany jest przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. Jest ona zarówno biodegradowalna jak i biokompatybilna co oznacza, że efekt zabiegu utrzymuje się przez okres 1-2 lat i jest zupełnie bezpieczny dla naszego organizmu.

By przedłużyć efekt estetyczny po roku można przeprowadzić ponowny zabieg korygujący. Warto także wiedzieć, że iniekcja kwasu hialuronowego stymuluje produkcję własnego kolagenu w komórkach prącia, dlatego w większości przypadków nawet po całkowitym wchłonięciu się preparatu penis pod względem rozmiaru nie wraca do stanu wyjściowego.

Charakterystyka zabiegu

Zabieg przebiega w warunkach ambulatoryjnych. Czas zabiegu: 20-40 minut. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu i bólu. Efekt jest natychmiastowy. Lekarz nakłuwa skórę i wprowadza specjalną igłę. Następnie podaje żel i go formuje. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zsinienia, zaczerwienienie w miejscu wprowadzenia preparatu, obrzęki czy uczucie swędzenia, które stanowią naturalne następstwa.

Powiększenie penisa tą metodą nie wymaga pozostania pacjenta w szpitalu oraz nie niesie ze sobą ryzyka powstania blizn.

Zabieg nie powoduje upośledzenia erekcji.

Po przeprowadzonym zabiegu w pierwszych dniach należy masować penisa.
Zaleca się również noszenie obcisłej bielizny i unikanie kontaktów seksualnych oraz wysiłku fizycznego przez 2-4 tygodnie.