Odmłodzenie i regeneracja skóry twarzy, szyi i dłoni

NanoFat – unikalna, innowacyjna technologia przetwarzania komórek tkanki tłuszczowej (adipocytów) opracowana przez firmę Tulip, światowego lidera w zakresie technologii pozyskiwania i implantacji tkanek. Doskonały metoda do zaawansowanego odmłodzenia i regeneracji skóry twarzy, szyi i dłoni.

W kilkuetapowym procesie otrzymujemy z pobranej tkanki tłuszczowej cztery różne preparaty, każdy o całkowicie innym zastosowaniu – do wolumetrii podskórnej, śródskórnej i powierzchniowej oraz w ostatnim etapie, po zastosowaniu urządzenia Nanotransfer Tulip – preparat komórkowy aplikowany metodą mezoterapii.

Dzięki NanoTransfer Tulip po raz pierwszy zastosowanie komorek pozyskanych z własnej tkanki tłuszczowej stło się możliwe metodą mezoterapii, przy użyciu cieńkich igieł. Bez bólu, stresu oraz uszkodzeń skóry. W odróżnieniu od innych preparatów rutynowo używanych w medycynie estetycznej – pozyskane w procesie NanoFat produkty są przeszczepami autologicznymi (materiał pochodzi z naszego organizmu). Nie ma więc absolutnie żadnego niebezpieczeństwa wystąpienia reakcji alergicznych. Pacjent otrzymuje „z powrotem” własną tkankę. Zabieg jest na tyle bezpieczny, że może być wykonany nawet u kobiet w ciąży lub w trakcie karmienia piersią (przenikanie obcych substancji do płodu lub do pokarmu jest wykluczone).

Nanotransfer a bezpieczeństwo

Badania kliniczne przeprowadzone za pomocą cytometru przepływowego pokazały, że rozdrobnienie tkanki tłuszczowej przy pomocy Nanotransferu jest bezpieczne dla komórek mezenchymalnych i nie powoduje obniżenia żywotności komórek stromalnych oraz redukcji ich ilości.*

Oznacza to, iż proces pozyskiwania materiału do zabiegu nie niszczy komórek zawartych w tkance tłuszczowej zwiększając jednocześnie jego potencjał regeneracyjny oraz możliwości i zakres jego stosowania. Zastosowanie: medycyna estetyczna, anti-aging, medycyna regeneracyjna, medycyna sportowa.

*Understanding mechanical emulsification vs. enzymatic isolation of tSVF from adipose tissue;
Robert W. Alexander, MD, DMD, FICS

Nanofat – lipotransfer (przeszczep tłuszczu) - cennik

Cena

Nanofattransfer firmy TULIP

od 3700 PLN
cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca oraz rozległości zabiegu

Aesthetic medicine is an art - an art for the chosen

- Andrzej Brodkiewicz