Blefaroplastyka

Bardzo wiele osób wraz  z wiekiem, zauważa, że ich oczy staja się coraz mniejsze, smutniejsze, a opadające powieki dodają naszej twarzy lat. Odbierają wesołe pełne blasku spojrzenie i lekkość naszym oczom.

Ten problem dotyka wiele osób bez względu na płeć. Nawet stosowanie najlepszych kremów nawilżających, nie rozwiąże tego problemu. Jednak jest na to sposób!

Plastyka powiekkorekcja górnych powiek, która znana jest także jako blefaroplastyka. Zabieg, który spełni oczekiwania każdego pacjenta. Dzięki plastyce powiek górnych, możesz szybko, na długi czas odzyskać piękny, świeży wygląd twoich oczu. Twoja twarz będzie wyglądała na wypoczętą o zniewalającym spojrzeniu.

Niestety niezależnie od płci pacjenta wraz z upływającym czasem, wygląd powiek każdego człowieka zmienia się  i opada. Przywrócić młodzieńczy wygląd powiek można jedynie poprzez wykonanie chirurgicznego zabiegu korekty powiek.

Zabieg korekcji powiek górnych pozwala otrzymać długotrwały efekt, przy czym jest krótkim bezpiecznym, prawie bezbolesnym, niewymagającym hospitalizacji zabiegiem.

Na czym polega zabieg plastyki powiek górnych

Zabieg plastyki powiek górnych, polega na usunięciu poprzez chirurgiczne wycięcie, nadmiernie rozciągniętej skóry powiek, która w tej części ciała jest bardzo cienka i podatna na rozciąganie.

Przebieg zabiegu

Każdy zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna w trakcie której lekarz zapoznaje pacjenta z przebiegiem zabiegu. Zabieg korekty powiek górnych wykonywany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Podczas zabiegu zostaje wycięty nadmiar skóry i mięśnia okrężnego oka. Rana zszywana jest przy pomocy bardzo cienkich szwów.

Nacięcie powiek wykonywane jest w naturalnym załamaniu powieki, dzięki czemu blizny są mało lub niemal zupełnie niewidoczne.

Szwy usuwane są tydzień po wykonanym zabiegu. Okres rekonwalescencji jest krótki. Pierwszego dnia pacjent powinien odpoczywać, nie wykonywać gwałtownych ruchów głową. Na powieki zaraz po zabiegu założone zostają jałowe opatrunki, które można ściągnąć dopiero następnego dnia. Przez pierwszy tydzień należy przemywać powieki roztworem soli fizjologicznej oraz stosować maść z antybiotykiem otrzymaną od lekarza po zabiegu.

Przez okres dwóch tygodni pacjent powinien unikać gwałtownych ruchów głową, schylania się i dźwigania. Jednak już następnego dnia może wrócić do pracy i codziennego życia. Obrzęki i zasiniaczenia wokół oczu, są sprawą indywidualną u każdego pacjenta. Zazwyczaj niewielkie wylewy (siniaki) pojawiają się w miejscu cięcia powieki i utrzymują około 1 tygodnia.

Plastyka powiek – efekty

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zdjęciu opatrunku. Ostateczny efekt widoczny jest po ustąpieniu opuchlizny i zdjęciu szwów.

Efekt korekty powiek utrzymuje się od 5 do 10 lat, długość jest indywidualna i inna u każdego pacjenta. Następnie zabieg ten powinno się powtórzy, aby móc nadal cieszyć się pięknym młodym, wesołym spojrzeniem.

Przygotowanie do zabiegu

Wszelkie zalecenia dla pacjenta, są przekazywane przez lekarza w czasie wizyty konsultacyjnej. Kilka dni przed zabiegiem jakim jest plastyka powiek nie należy spożywać leków zawierających kwas acetylosalicylowy np. aspiryny, obniżających krzepliwość krwi.

Przed zabiegiem należy wykonać badania krwi zlecone przez lekarza:

 • morfologia- badania ogólne
 • INR – wskaźnik krzepnięcia krwi

Wskazania do zabiegu

Zabieg ten dedykowany jest dla osób, które pragną przeciwdziałać negatywnym skutkom starzenia się, chcącym przez jeszcze długi czas cieszyć się młodym atrakcyjnym wyglądem.

 • Zmiany zachodzące w powiekach i wyglądzie oczu polegające na rozciąganiu skóry powiek, to pierwsze jednak nie jedyne wskazanie do przeprowadzenia zabiegu.
 • Nadmierna ilość skóry powiek odbiera pacjentowi komfort w codziennym funkcjonowaniu poprzez zawężenie pola widzenia pacjenta oraz utrudnia mu noszenie okularów korekcyjnych.
 • „Opadające powieki’, często odbierają pacjentowi pewność siebie oraz obniża jego samoocenę.
 • Od dawna wiadomo, że twarz jest wizytówką każdego człowieka, rzutującą na jego życie zawodowe i prywatne.

Przeciwwskazania

 • niewyrównana cukrzyca
 • choroby tarczycy
 • ciąża
 • nadciśnienie
 • choroby serca
 • karmienie piersią

Plastyka powiek (blefaroplastyka) - cennik

Cena

Plastyka powiek

4900 zł

Aesthetic medicine is an art - an art for the chosen

- Andrzej Brodkiewicz

B&S Medical Center
ul. Poznańska 1D/5, 71-785 Szczecin
tel. kom.: +48 723 45 45 45
e-mail: recepcja@brodkiewicz-skibicka.pl