Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Blizny, są naturalnym efektem gojenia się ran. Czasem jednak stają się one przyczyną dyskomfortu nie tylko fizycznego, ale i psychicznego. Dziś jest na to sposób, który nie wymaga chirurgicznego i bolesnego usuwania. Laseroterapia w sposób najmniej inwazyjny pomoże rozwiązać ten problem.

Laserowe usuwanie blizn jest to metoda wykorzystująca laser frakcyjny, który umożliwia zredukowanie każdej blizny przy minimalnym bólu czy ryzyku powikłań.

Laserowa redukcja blizn jest najbardziej skuteczną metodą ich zniwelowania bez względu na zakres czy czas utrzymywania.

Blizny potrądzikowe

Rozległość takiego rodzaju blizn, zależne są od stopnia zaawansowania stanu zapalnego na skórze i szybkości z jaką goiły się rany. Redukcja blizn potrądzikowych polega na spłyceniu zagłębień w skórze, które są polerowane laserem frakcyjnym CO2. W przeciwieństwie do innych stosowanych metod, takich jak mikrodermabrazja czy peeling chemiczny, laser frakcyjny jest bezkonkurencyjnym i skutecznym sposobem na głębokie blizny potrądzikowe.

Blizny pourazowe

Taki rodzaj blizn, powstaje po ranach powypadkowych, skaleczeniach czy oparzeniach skóry. Blizny te często powodują nerwobóle, mają skłonności do przerastania, pojawiają się w postaci tzw. bliznowców. Korygowanie blizn pourazowych laserem frakcyjnym CO2, polega na spłycaniu i uelastycznianiu tkanki. Laser usuwa nawet do 60% przerośniętej tkanki tworzącej bliznę, pobudzając procesy regeneracyjne i powstanie nowych włókien kolagenowych. Efektem laseroterapii okolic objętych blizną dochodzi do jej przebudowy i wytworzenia się tkanki upodabniającej się do zdrowej skóry.

Blizny pooperacyjne

Blizny pooperacyjne podobnie jak blizny pourazowe, przybierają różne kształty i koloryt. Duże znaczenie w ich przypadku ma wiek – im starsza blizna, tym trudniej i dłużej trwa jej usuwanie. Zrosty pooperacyjne w początkowym okresie nie wystają ponad powierzchnię skóry, jednak w dość krótkim czasie poszerzają się i twardnieją. W przeważającej liczbie, blizny zmieniają swój kolor i znacząco odróżniają się od zdrowej skóry. W takim przypadku, zabieg laserem frakcyjnym spłyca blizny pooperacyjne, pobudzając tkankę do produkcji zdrowej skóry.
Do niwelowania i korygowania tkanki bliznowatej stosuje się często techniki łączone. Z powodzeniem wykorzystuje się również sterydoterapię i zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy komórek macierzystych.

Aesthetic medicine is an art - an art for the chosen

- Andrzej Brodkiewicz

B&S Medical Center
ul. Poznańska 1D/5, 71-785 Szczecin
tel. kom.: +48 723 45 45 45
e-mail: recepcja@brodkiewicz-skibicka.pl