NanoFat

NanoFat – unikalna, innowacyjna technologia przetwarzania komórek tkanki tłuszczowej (adipocytów) opracowana przez firmę Tulip, światowego lidera w zakresie technologii pozyskiwania i implantacji tkanek.
Doskonały metoda do zaawansowanego odmłodzenia i regeneracji skóry twarzy, szyi i dłoni.

W kilkuetapowym procesie otrzymujemy z pobranej tkanki tłuszczowej cztery różne preparaty, każdy o całkowicie innym zastosowaniu – do wolumetrii podskórnej, śródskórnej i powierzchniowej oraz w ostatnim etapie, po zastosowaniu urządzenia Nanotransfer Tulip – preparat komórkowy aplikowany metodą mezoterapii (NOWOŚĆ !!!).

Dzięki NanoTransfer Tulip po raz pierwszy zastosowanie komorek pozyskanych z własnej tkanki tłuszczowej stło się możliwe metodą mezoterapii, przy użyciu cieńkich igieł. Bez bólu, stresu oraz uszkodzeń skóry. W odróżnieniu od innych preparatów rutynowo używanych w medycynie estetycznej – pozyskane w procesie NanoFat produkty są przeszczepami autologicznymi (materiał pochodzi z naszego organizmu). Nie ma więc absolutnie żadnego niebezpieczeństwa wystąpienia reakcji alergicznych. Pacjent otrzymuje „z powrotem” własną tkankę. Zabieg jest na tyle bezpieczny, że może być wykonany nawet u kobiet w ciąży lub w trakcie karmienia piersią (przenikanie obcych substancji do płodu lub do pokarmu jest wykluczone).

Badania kliniczne przeprowadzone za pomocą cytometru przepływowego pokazały, że rozdrobnienie tkanki tłuszczowej przy pomocy Nanotransferu jest bezpieczne dla komórek mezenchymalnych i nie powoduje obniżenia żywotności komórek stromalnych oraz redukcji ich ilości.*

Oznacza to, iż proces pozyskiwania materiału do zabiegu nie niszczy komórek zawartych w tkance tłuszczowej zwiększając jednocześnie jego potencjał regeneracyjny oraz możliwości i zakres jego stosowania. Zastosowanie: medycyna estetyczna, anty aeging, medycyna regeneracyjna, medycyna sportowa

*Understanding mechanical emulsification vs. enzymatic isolation of tSVF from adipose tissue;
Robert W. Alexander, MD, DMD, FICS