FAQ

Laseroterapia – Laser Frakcyjny CO2

Na czym polega zabieg?

 • Promieniowanie lasera wnika w skórę błyskawicznie, podgrzewając i odparowując wodę, czyli podstawowy składnik tkanek.
 • Dzięki temu proces leczenia jest błyskawiczny, a zmiana struktury skóry w jej głębokich warstwach zapewnia regenerację kolagenu i elastyny.
 • Wiązka lasera wytwarza intensywny strumień impulsów, które aktywnie oddziałuje na konkretny problem dermatologiczny, nie uszkadzając zdrowych tkanek.

Jak długo trwa zabieg?

 • Sam zabieg laseroterapii trwa od kilku minut do godziny – wszystko zależy od parametrów oraz powierzchni skóry objętej zabiegiem.
 • Musisz doliczyć ponadto co najmniej 30 minut na procedurę znieczulenia i drugie tyle na chłodzenie po zabiegu.

Ile zabiegów należy wykonać?

 • Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań, jednak aby osiągnąć pożądane efekty, standardowo wykonuje się od 2 do 3 zabiegów.
 • Przerwa między zabiegami wynosi od 3 do 6 miesięcy, w zależności od potrzeb.
 • Żaden zabieg z dziedziny medycyny estetycznej nie jest na całe życie, dlatego chcąc utrzymać efekty „na dłużej”, zabiegi powinno się powtórzyć.

Kiedy spodziewać się efektów?

 • Oddziaływanie wiązki lasera na tkanki zależy od m.in. długości fali, użytej mocy, dawki promieniowania, czasu naświetlania, liczby zabiegów oraz częstotliwości impulsów.
 • Właśnie dlatego program laseroterapii ustalimy z Tobą podczas profesjonalnej konsultacji, aby zapewnić Ci optymalne efekty każdego zabiegu.

Peelingi medyczne

Kto może korzystać z peelingów medycznych?

Peelingi medyczne to zabiegi dedykowane Osobom w każdym wieku. Zapewniają znakomite rezultaty zarówno w okresie dojrzewania, jak i w przypadku dojrzałej cery. Rekomendowane są jako forma skutecznej pielęgnacji oraz elementu terapii dermatologicznej.

Czy zabieg można stosować u nastolatków?

Peelingi medyczne to doskonała forma terapii dla nastolatków borykających się z problemem trądziku oraz innymi zaburzeniami dermatologicznymi, które towarzyszą okresowi dynamicznych zmian hormonalnych.

Czy peelingi nadają się dla osób 20+?

Peelingi medyczne to doskonała forma terapii dla nastolatków borykających się z problemem trądziku oraz innymi zaburzeniami dermatologicznymi, które towarzyszą okresowi dynamicznych zmian hormonalnych.

Czy peelingi nadają się do pielęgnacji skóry 30+?

Po trzydziestym roku życia peelingi medyczne pozwalają rozpocząć skuteczną pielęgnację, która doskonale zabezpiecza i nawilża skórę, wygładza pierwsze zmarszczki oraz efektywnie opóźnia efekty starzenia.

Czy peelingi medyczne można stosować dla skóry dojrzałej?

Peelingi medyczne wykonywane po czterdziestym roku życia zapewniają ekspresową rewitalizację skóry, wygładzają głębokie zmarszczki, usuwają przebarwienia oraz hamują/cofają efekty fotostarzenia.

Toksyna botulinowa

Na czym polega zabieg toksyną botulinową?

 • Toksyna botulinowa wstrzykuje się w niewielkich ilościach bezpośrednio do tkanki mięśniowej w celu kontrolowanego (i odwracalnego) zmniejszenia siły mięśni oraz osłabienia impulsów nerwowych.
 • Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje zmarszczki (mimiczne) i stanowi skuteczną profilaktykę powstawania nowych zmarszczek w czasie działania preparatu.

Kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów?

Zmarszczki w okolicy poddanej zabiegowi poddają się korekcji stopniowo. Pierwsze efekty widoczne są już po 2-3 dniach. Pełen efekt działania toksyny widoczny jest po 10 – 14 dniach po wykonaniu iniekcji. Efekt utrzymuje się przez około 3-4 miesiące i ustępuje również stopniowo. Warto nadmienić, że toksyna botulinowa jest równie skuteczna u kobiet, jak i u mężczyzn.

Czy toksyna botulinowa jest bezpieczna?

Jak najbardziej tak. W naszej klinice wykonujemy go perfekcyjnie w oparciu o najwyższe standardy. Preparat działa jedynie w obrębie mięśni, do których został zaaplikowany, nie oddziałując na sąsiednie tkanki.

Jak długo trwa zabieg?

Cały zabieg trwa od 10 do 15 minut, a cała wizyta około pół godziny.

Aesthetic medicine is an art - an art for the chosen

- Andrzej Brodkiewicz

B&S Medical Center
ul. Poznańska 1D/5, 71-785 Szczecin
tel. kom.: +48 723 45 45 45
e-mail: recepcja@brodkiewicz-skibicka.pl